צביקה פיק ז"ל

צביקה פיק - ביוגרפיה

צביקה פיק הוא זמר, מלחין ומוזיקאי ישראלי. פריצתו הגדולה החלה בשנת 1970 במחזמר "שיער", שם גילם את התפקיד הראשי של הדמות קלוד. מיד לאחר פריצתו, החלו להשמיע את שיריו בתחנות הרדיו השונות והוא זכה גם במספר פרסים ותוארי זמר השנה.

את הדרך המוסיקלית שלו החל כבר בהיותו ילד בן 5 בפולין, כאשר למד בקונסרבטוריון שניהל סבו. הוא למד מוסיקה קלאסית ועם עלייתו לישראל, המשיך ללמוד בקונסרבטוריון של רמת גן. בגיל 15 החל לעבוד כגיטריסט וקלידן והיה חלק מהלהקות: "טלסטאר", "השמנים והרזים" ו"השוקולדה" שהושפעו מאוד מהביטלס.

בגיל 21, הוא הוציא את התקליט הראשון שלו  " אין מדינה לאהבה" שכלל לחנים לשירים: "שני תפוחים", "אני הולך לאן שאין" ועוד רבים וטובים הזכורים היטב בפסקול הישראלי. בתקופה זו עשה שיתופי פעולה רבים עם זמרים כמו אילנה רובינא, עדנה לב, חוה אלברשטיין ואושיק לוי.

בשנת 1973 הופיע בפסטיבל הזמר החסידי עם השיר "שמע ישראל" ובאותה שנה הלחין את השיר "שושנת פלאים" של שאול טשרניחובסקי. בשנת 1974 הוציא אלבום שלישי עם השיר המוכר "אני אוהב אותך לאה" ועוד שירים כמו "איתך ובלעדייך", "עכשיו אני יודע" בדואט יחד עם גלי עטרי.

בשנת 1975 הוציא את אלבומו הרביעי – "אריך נגן מספר 4" מתוכו בלט הדואט "פרפרה" עם ג'וזי כץ. בשנת 1977 זכה בתואר זמר השנה של רשת ג'. תחנת הרדיו הזמינה אותו לשיר את השיר "נאסף תשרי" שהפך ללהיט. שנה לאחר מכן, השתתף בסרט "בדרנית בחצות" לצידה של תיקי דיין. בסרט זה הם ביצעו 3 דואטים: "טוב להתאהב", "בדרנית בחצות" ו"ידעתי מה אבקש". בשנה זו הוציא אלבום נוסף עם הלהיטים "מרילו" ו"אהבה בסוף הקיץ". בשנים אלו פיק נחשב לכוכב עולה. בסוף שנות השבעים, הלחין את המוסיקה לסרט "שלאגר" והשתתף בהופעת אורח בשיר הג'ראז'.

בתחילת שנות ה-80 הוציא את האלבום "המראה" ובו השיר "ממש כמו בהתחלה" שהוזמן על ידי גלי צה"ל לכבוד זכייתו בתואר זמר השנה. מאז זכה עוד ארבע פעמים בתואר זה. במהלך שנות השמונים המשיך להיות פעיל, הופיע בפסטיבלי הילדים שמהם זכור מאוד השיר "הסבון בכה מאוד" והוא הוציא עוד אלבום שלא זכה להצלחה כמו קודמיו. בשנת 1986 השתתף בתחרות קדם האירוויזיון עם השיר "לילה לילה". שנה לאחר מכן השתתף עם השיר "דומינו" ומיד לאחר מכן הוציא את אלבומו ה-15.

בשנות ה-90 צביקה פיק עושה קאמבק. הוא מוציא מספר שירים בניהם: עודנו נערים ללכת", "זה הרגע שלנו" והשיר "קצת ילדה קצת אישה". בשנת 1993 התמודד בקדם האירוויזיון עם השיר "ארטיק קרטיב" והלחין עבור דנה אינטרנשיונל את השיר "אני לא יכולה בלעדיך" שהפך ללהיט רציני. בשנת 1998 הלחין לדנה אינטרנשיונל את הלהיט "דיווה" שהגיע למקום הראשון באירוויזיון.

בתחילת שנות ה-2000 הלחין את שיר הנושא לטלנובלה הישראלית "סי טי טאוור" והלחין 6 שירים לאלבומה של שרית חדד "ילדה של אהבה".

בשנת 2004 הלחין למאיה בוסקילה את השיר "הלב" שהפך ללהיט. בשנת 2005 השתתף בפעם השישית באירוויזיון עם השיר "אור הירח" וגם כתב את שיר האודישנים לכוכב נולד "לפעמים חלומות מתגשמים". לפיק הישגים גדולים בזמר הישראלי והוא מכונה בפי התקשורת המאסטרו.

הופעות מומלצות

אפשר לפנק אותך בהנחה?
קוד הטבה לקבלת הנחה:

מבלים

25 ₪ לכרטיס (במקום 65 ₪)

* יש להזין את הקוד הטבה
לאחר בחירת הכרטיסים