מארק אליהו - הופעות 2021

מארק אליהו הוא מוזיקאי ישראלי, נגן, מלחין ומפיק מוזיקלי, בנו של המוזיקאי והמוזיקולוג פרץ אליהו, אשר זכה בפרס ראש הממשלה לשנת 2008. סיגנונו המוזיקלי של מארק אליהו הוא ייחודי, משלב השראות מעולמות המוזיקה הפרסית והטורקית עם מוזיקה יהודית, עם נגיעות אלקטרוניות מיוחדות. כמו כן, הוא מנגן על כלי נגינה אתניים מיוחדים כמו הקמנצ'ה הפרסית והבגלמה הטורקית.

במהלך הקריירה שלו, שיתף פעולה עם אביו, השתתף באלבום "ברוח המזרח" עם לחנים של אביו ושיתף עימו פעולה גם באלבומים "מזמורים", "על הרי בשמים", "תהילים" ו"חולות". כמו כן, השניים העלו יחד מופעים רבים, ביניהם " שירת היהודים ההרריים", "מעגלים" ו"המקאם היהודי". 

אליהו זכה להצלחה בינלאומית בשנת 2000 עם מינויו כמלחין וכנגן בלהקות המחול ההולנדית "Galili dance" והפורטוגזית "Gulbenkiam dance". כשנתיים מאוחר יותר נבחר על ידי האיחוד האירופי לייצג את ישראל בפרויקט בינלאומי. במסגרת הפרויקט אליהו הופיע כסולן בליווי תזמורת פילהרמונית, עם יצירה מוזיקלית שהוא עצמו הלחין ועיבד. כמו כן, שיתף פעולה עם להקה ברזילאית בשם "Javaro" בהופעות ברחבי ברזיל והופיע עם האנסמבל שלו, "אנסמבל מארק אליהו", בפסטיבלים בינלאומיים באירופה. 

אלבום הבכורה של אליהו, "קולות יהודה", יצא בשנת 2004 וזכה גם הוא להצלחה בינלאומית, כאשר הופיע עימו ברחבי אירופה. אלבומו השני "חולות" יצא בשנת 2013 וב-2016 יצא האלבום "דרכים". יצירותיו זכו להצלחה גדולה, וכך גם המוזיקה שהלחין עבור פסקול הסרט 'בלדה לאביב הבוכה' של בני תורתי. עם יצירה זו זכה אליהו בפרס אופיר ובפסטיבל ירושלים בקולנוע.

מארק אליהו - הופעות קרובות

רוצים לזכות בכרטיסים להופעות?
כל יום חמישי זוכה חדש! פרטים בסטורי 👇

שירים של מארק אליהו

מארק אליהו – חוזר

מארק אליהו – שמיים פתוחים

רוצה לקבל עדכונים על מופעים חדשים ומבצעים?

עד 50% הנחה למגוון מופעים

הופעות מומלצות

קרדיט תמונה: ויקיפדיה

דילוג לתוכן