יוני רכטר - הופעות 2022

ריכזנו עבורכם אתרים מומלצים בהם ניתן להזמין כרטיסים להופעות קרובות של יוני רכטר

תאריך המופעאולםעיצוב הכפתור

יוני רכטר - הופעות קרובות

יוני רכטר הוא אחד המוזיקאים החשובים והבולטים במוזיקה הישראלית. הוא זמר, מלחין, ומפיק מוזיקלי. רכטר החל את דרכו המוזיקלית בצה"ל בלהקת התותחנים, שם שירת כקלידן. בשנת 1972 הצטרף ללהקה העל זמנית "כוורת", בתחילת דרכו בלהקה שימש כקלידן, ועם השנים השתלב בשירה.

רכטר יצר את רוב יצירותיו לא במסגרת "כוורת", בשנת 1976 במקביל לפעילות הלהקה רכטר שיתף פעולה עם אריק איינשטיין והפיק את האלבום "האהבה פנים רבות לה". האלבום כולל להיטים רבים כמו למשל "מה עושות האיילות", "גמד קטן", "זו אותה האהבה" ו"שיר אהבה סטנדרטי".

בשנת 1977 הפיק לאריק איינשטיין אלבום נוסף הנקרא "אנשים אוהבים לשיר". רכטר שר באלבום את השיר "הימים החולפים". כמו כן, רכטר הלחין לאריק איינשטיין את יצירת המופת המוזיקלית "עטור מצחך" למילותיו של אברהם חלפי.

בשנת 1978 הפיק עבור גידי גוב את אלבומו הראשון הנקרא "תקליט ראשון". רכטר הלחין את רוב שירי האלבום למשל "בלעדייך", "שלוש בלילה בעיר" ו"העיקר זה הרומנטיקה". באותה שנה רכטר היה שותף ליצירת האלבום המצליח "הכבש השישה עשר" שכתב יהונתן גפן, רכטר עיבד והלחין את רוב שירי האלבום. האלבום כולל קלאסיקות רבות כמו "הילדה הכי יפה בגן", ו"גן סגור".

בשנות ה-90 רכטר הלחין לאריק איינשטיין את רוב הלחנים לקלטות הילדים "כמו גדולים" ו"כמו גדולים 2". רכטר הלחין לאיינשטיין שירים נוספים כמו "תרנגולות כחולה" ו"אני רוצה פתאום". בשנת 1992 זכה בפרס אקו"ם על מפעל חיים בהיותו בן 41 בלבד.

לרכטר רפרטואר מוזיקלי עשיר, הוא הוציא שישה אלבומי סולו וזכה במגוון פרסים במהלך השנים: פרס אקו"ם למלחין השנה (1990), תואר "דוקטור לשם כבוד" מהאוניברסיטה העברית (2009) ועוד. 

שירים של יוני רכטר

יוני רכטר – בלעדיך

יוני רכטר – שוב היא כאן

מבלים לוגו
רוצים לקבל עדכונים
על הופעות חדשות של יוני רכטר?

מצטרפים למועדון החברים של מבלים
ומקבלים עדכונים בהתאמה אישית:

באפשרותך להסיר את עצמך בכל עת
עד 50% הנחה למגוון מופעים
(השירות ללא עלות)

הופעות מומלצות

דילוג לתוכן