יהודה פוליקר - הופעות 2022

ריכזנו עבורכם אתרים מומלצים בהם ניתן להזמין כרטיסים להופעות קרובות של יהודה פוליקר

תאריך המופעאולםעיצוב הכפתור
22.0121:30יהודה פוליקרזאפה הרצליההרצליהיום שבת
03.0221:00גידי גוב ויהודה פוליקרמרכז הקונגרסיםחיפהיום חמישי
מבלים לוגו
רוצים לקבל עדכונים
על הופעות חדשות של יהודה פוליקר?

מצטרפים למועדון החברים של מבלים
ומקבלים עדכונים בהתאמה אישית:

באפשרותך להסיר את עצמך בכל עת
עד 50% הנחה למגוון מופעים
(השירות ללא עלות)

יהודה פוליקר - הופעות קרובות

יהודה פוליקר, הסולן האגדי של להקת "בנזין", הוא זמר יוצר, כותב, מלחין ומנגן על כלי נגינה רבים. יחד עם חבריו ללהקה וגם בקריירת הסולו שלו, שילב פוליקר בין מוסיקת רוק ופופ לבין מוסיקה יוונית עממית. הוא הכיר את המוסיקה היוונית לקהל הישראלי והיה חלק משמעותי בהתאהבות הקהל הישראלי בסגנון המוסיקה היווני. מעבר ליצירות שביצע בעצמו, במשך הקריירה שלו הלחין וכתב יצירות רבות עבור אומנים מוכרים אחרים במוסיקה הישראלית וליווה אותם מוסיקלית. בין היתר ניתן לציין את גידי גוב, אריק איינשטיין, ירדנה ארזי, נורית גלרון, ריטה, ריקי גל, מאיה בוסקילה ועוד.

פוליקר התחיל את הקריירה המקצועית שלו בגיל מאוד צעיר. כנער הוא לקח חלק בהרכבים מוזיקליים שונים. בשנת 1975 הוא חבר למיכה שובל ובנג' קמחי ויחד הקימו את להקת "ברקת", להקת רוק שניגנה גם שירים יווניים. עם הזמן השתנה הרכב הלהקה וגם שמה השתנה ל"בנזין". מלבד פוליקר השתתפו בלהקה גם בנג'ו קמחי, קיטש אמסלם ואלי חדד, כאשר פוליקר הסולן גם הלחין את מרבית השירים. הלהקה הוציאה שני אלבומים מאוד מצליחים – "עשרים וארבע שעות" ו"משמרת לילה", עד פירוקה בשנת 1985. בין שירי הלהקה המוכרים היו "התחלה חדשה", "יום שישי", "חופשי זה לגמרי לבד" ועוד.  

לאחר שהלהקה התפרקה פצח פוליקר בקריירת סולו וזכה להצלחה במשך השנים. כבר ב-1985 הוציא את אלבומו הראשון "עיניים שלי" עם שירים יווניים מוכרים שתורגמו לעברית. בהמשך הוציא מעל לעשרה אלבומים, חלקם מבוססים על מוסיקה יוונית וחלקם עוסקים בנושאים יותר כואבים ואפלים כמו השואה, אובדן ושכול, טרור וכו'.

שירים של יהודה פוליקר

יהודה פוליקר – דברים שרציתי לומר

יהודה פוליקר – פחות אבל כואב

הופעות מומלצות

דילוג לתוכן