שפיטה - הופעות 2021

"שפיטה" הוא שם הבמה של הזמרת רותם שפי, בוגרת בית ספר 'רימון' למוזיקה וסולנית להקת חיל האוויר בעברה. בדמות זו שפי מגלמת דיווה ססגונית ותיאטרלית ממוצא ערבי, לבושה בשמלות מוגזמות, מעוטרת בתכשיטים גדולים ומאופרת באיפור בולט וצבעוני. היא נוהגת גם ללכת עם מקל הליכה נוצץ ומקושט באבנים. דמות זו מעוררת מחלוקת וזוכה לביקורות מעורבות, מצד אחד אלו הטוענים כי הדמות עושה כבוד לתרבות הערבית ומצד שני אלו הטוענים כי הדמות לועגת לתרבות הערבית ומהווה ביטוי של גזענות כלפי ערבים.

שפי השתתפה בתוכנית הריאליטי המוזיקלית 'הכוכב הבא לאירוויזיון' בשנת 2019 בתור דמותה של שפיטה וכך נחשפה לקהל הרחב. היא זכתה להצלחה במסגרת התוכנית והגיעה למקום השלישי בגמר. שפי נוהגת לחדש קלאסיקות מוכרות בתור דמותה של שפיטה, בקאברים מודרניים ובעיבודים מוזיקליים חדשניים, תוך כדי שהיא שרה במבטא ערבי. בין היתר חידשה את השירים "Lithium" של נירוונה, "You Ought To Know" של אלאניס מוריסט ו-"Karma Police" של רדיוהד באנגלית. גם בעברית התפרסם החידוש שביצעה לשיר "אצא לי השוקה". ב-2016 נבחרה לביצוע השיר הרשמי של אירועי הגאווה מטעם עיריית תל אביב-יפו, עם חידוש לשיר "Pink" של להקת איירוסמית'. כמו כן, התארחה באלבום הבכורה של להקת ההרצלים, "היסטוריה", בשירים "הרצל" ו"שנינו גוף וחשמל".

בנוסף, שפי נוהגת לדובב דמויות בסדרות ובסרטים. בין היתר דובבה בסדרות "קיד וקאט" ו"פוקימון" וגם בסרטים "גשם של פלאפל", "ארתור והמיניונים" ו"הנסיכה והצפרדע". 

שפיטה - הופעות קרובות

רוצים לזכות בכרטיסים להופעות?
כל יום חמישי זוכה חדש! פרטים בסטורי 👇

שירים של שפיטה

שפיטה – אצא לי השוקה

שפיטה – אמור שלום

רוצה לקבל עדכונים על מופעים חדשים ומבצעים?

עד 50% הנחה למגוון מופעים

הופעות מומלצות

קרדיט תמונה: ויקיפדיה

דילוג לתוכן